Biała Podlaska

20-lecie Koła Przyjaciól KRP w Białej Podlaskiej

17
paź 2023

W sobotę, 14 października Koło Przyjaciół KRP z Białej Podlaskiej, działające przy parafii Chrystusa Miłosiernego, świętowało 20-lecie istnienia.

O godz. 12:00 w parafii Chrystusa Miłosiernego sprawowana była Msza św. w intencji słuchaczy z parafialnego oddziału Koła Przyjaciół w Białej Podlaskiej. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół.

Po Eucharystii gospodarze i goście udali się do sali parafialnej. Na początku głos zabrała Anna Kukawska, prezes Koła Przyjaciół KRP w Białej Podlaskiej. – Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, dziękuję przedstawicielom kół oraz radia, dziękuję kapłanom i członkom koła. Na wszystkich imprezach organizowanych przez radio jesteśmy. Z rozgłośnią jesteśmy cały czas. Angażujemy się w życie parafii. Włączamy się także we współpracę z innymi np. z Caritasem. Ogromnie się cieszę, że naszym głównym filarem formacji jest modlitwa. Działalność koła to także integracja. Okazją do integracji są spotkania, wyjścia do kina i pielgrzymki – zaznaczyła Anna Kukawska.

Dodała, że przy zakładaniu koła, swój udział zgłosiło 13 osób. – Do dzisiaj w naszym kole były 33 osoby, dziś do koła dołączają 3 nowe osoby: Zosia Semeniuk, Zosia Smażewska oraz Basia Tarasiuk. Cieszymy się, że nowe osoby pojawiły się w naszym kole – podkreśliła.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół z Białej Podlaskiej (parafia Michała Archanioła), Swór, Terespola, Łukowa (parafia Przemienienia Pańskiego), Chotyłowa oraz Krynicy.

Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Wspomnienia z przeszło 20 lat działalności były przeplatane przyśpiewkami biesiadnymi. Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują za organizację spotkania. Życzą Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu owocnych lat działalności.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Symanowicz
+48.515869707

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.