Biała Podlaska

Benemerenti dla Leona Głuchowskiego

28
maj 2023

28 maja, w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Suchodolskiego, wręczono Benemerenti – odznaczenie honorowe przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła Katolickiego.

Przypadająca w niedzielę, 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego była okazją do wręczenia najważniejszego wyróżnienia przyznawanego osobom świeckim  przez Stolicę Apostolską. Benemerenti, czyli odznaczenie honorowe przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła Katolickiego otrzymał w parafii NMP w Białej Podlaskiej, Leon Głuchowski.

Leon Głuchowski to wieloletni organista, który od ponad 60 lat komponuje i tworzy utwory liturgiczne, maryjne i nie tylko. Pan Leon najdłużej posługiwał w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, gdzie przybył w 1969 roku. Wcześniej pracował jako organista w parafiach - Wojcieszków i Wiśniew.

Sylwetkę Leona Głuchowskiego przybliżył ks. kan. Marian Daniluk, proboszcz parafii NNMP.Głos zabrał także sam odznaczony - Leon Głuchowski.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ewa. Wt. 13.06.2023 11:06:44

Serdeczne gratulacje ❤️