Biała Podlaska

Biała Podlaska: X Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

12
paź 2023

Przed nami finał X Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który organizuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Impreza odbędzie się 18 października o godzinie 10:00 w NoveKino „Merkury” przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to „NiepełnoSPRAWNI i podróże”.

Festiwal to impreza kulturalna, skierowana do placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

W sali kinowej spotkają się one, aby przedstawić krótkie, maksymalnie 8-minutowe filmy, związane z tematem niepełnosprawności i podróży. Filmy oceni jury, po czym placówki wyróżnione otrzymają nagrody, a wszystkie z placówek - dyplomy i statuetki. Przyznana zostanie też nagroda publiczności.

- Nadsyłane filmy to efekt pracy osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów z placówek. To dla nich zarówno wyzwanie, jak i przyjemność ze zrealizowania wspólnych pomysły. Gra aktorska pomaga uczestnikom rozwijać się i wyrażać własne myśli i uczucia – tłumaczy Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu odbyły się warsztaty filmowe w siedzibie Warsztatu w Białej Podlaskiej w dniu 21 września 2023 roku - poprowadził je Piotr Pręgowski, znany z serialu „Ranczo”.

Patronat honorowy: Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Imprezę dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli m.in. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.


(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.