Biała Podlaska

Idźcie i nieście Ewangelię Młodym całego świata. Msza posłania na Światowe Dni Młodzieży

10
cze 2023

- Kiedy myślimy, że nie jest łatwo wyznawać wiarę, bronić Kościoła, a także bronić jedności Kościoła, to pomyślmy o tych, którzy tutaj 24 stycznia 1874 r. z miłości do Jezusa, Ojca Świętego i Kościoła oddali swoje życie; i zawierzmy im te wszystkie najtrudniejsze sprawy związane z naszą obecnością przy Bogu i w Kościele – mówił bp Grzegorz Suchodolski na rozpoczęcie Mszy św. w drugim dniu Jerycha Młodych. W Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich modlił się także biskup senior diecezji radomskiej Henryk Tomasik. Wcześniej z młodymi spotkał się ks. Rafał Główczyński znany jako "Ksiądz z osiedla".

Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Jakub Wąsowski, który w nawiązaniu do odczytanej Ewangelii, wskazał na postać ubogiej wdowy – człowieka niezwykle wrażliwego. - Mimo doświadczeń, ta kobieta ma piękne serce. Jezus pokazuje nam ją jako ideał; w kontrze do świata, daje nam za wzór osobowość, która jest otwarta na potrzeby drugiego człowieka - wskazał ks. Wąsowski. W homilii ks. Jakub Wąsowski zwracał się do młodzieży, że z Pratulina musimy wyjechać ze skarbem, tym co chcemy zachować w naszych sercach. - Poprzez trudne doświadczenie, stajemy się jak uboga wdowa, która nie pomija, potrafi dostrzec drugiego człowieka i jego potrzeby - akcentował kaznodzieja.

Po Komunii św. odbył się obrzęd posłania młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które odbędą się w dn. 1-6 sierpnia tego roku. Do Portugalii, z diecezji siedleckiej udaje się grupa ok. 200 osób. Na zakończenie Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna.Przed Mszą św. konferencję wygłosił ks. Rafał Główczyński znany jako "Ksiądz z osiedla". Kapłan w rozmowie z Radiem Podlasie opowiedział o tym, jak dziś wygląda praca duszpasterza wśród młodzieży.

Ks. Rafał Główczyński jest zakonnikiem, należy do zakonu salwatorianów. Aby docierać ze swoim przekazem do młodzieży, zakonnik działa w mediach społecznościowych.

Relację można obejrzeć w diecezjalnej telewizji Faro TV:

Drugi dzień Jerycha Młodych zakończyły koncert Zespołu LUXTORPEDA oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Ks. Marek Weresa, Izabela Chajkaluk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.