Biała Podlaska

Kapelani straży pożarnej u Królowej Podlasia

13
wrz 2023

W środę, 13 września bp Romuald Kamiński – krajowy Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Środa była ostatnim dniem rekolekcji księży kapelanów straży.

Bp Romuald Kamiński w homilii wskazał, że cała nasza działalność ma sens jeśli pozostajemy wierni temu, co rozważamy w modlitwie Ojcze nasz. Biskup warszawsko-praski przypomniał, że w czasie rekolekcji, potrzebujemy „odrzeć się”, „ogołocić” z tych wszystkich fałszywych elementów w życiu, aby w prawdzie spojrzeć na siebie.
- Trzeba sobie zafundować prawdziwe odosobnienie. Taki jest czas rekolekcji. Potrzeba prawdziwego spojrzenia ku górze - mówił ksiądz biskup.

W nawiązaniu do pierwszego czytania z Liturgii Słowa, bp Kamiński wskazał, że musimy się odciąć od „zgnilizny codzienności” i wykorzystać wszystkie możliwości, siły duchowe aby „poderwać” się ku górze. Pan Jezus pokazuje nam, jak to powinno być realizowane. W życiu istotne jest związanie swego życia najpierw z Panem Bogiem, bo dzięki temu możemy być blisko drugiego człowieka.- Idziecie przez życie, ale krok po kroku uposażajcie swoje duchowe świątynie -wskazał bp Kamiński.

Blisko 120 kapłanów, którzy pełnią posługę jako kapelani straży pożarnej na terenie całego kraju, w dn. 10 – 13 września odbywało swoje rekolekcje. Miejscem spotkania było Sanktuarium Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu.Rekolekcje prowadził. mgr lic. Andrzej Głasek. Kapłani podczas spotkania odwiedzili także m.in. Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Stadninę Koni w Janowie Podlaskim, jedyną na świecie parafię neounicką w Kostomłotach oraz jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.