Biała Podlaska

Młodzież wróciła do Matki Bożej – spotkanie w Kodniu

21
paź 2023

W piątek, 20 października w Sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu odbyło się pierwsze – po kilkuletniej przerwie – spotkanie modlitewne młodych. Był to czas wspólnej modlitwy, doświadczenia wspólnoty, uwielbienia Pana Boga oraz wysłuchania świadectwa odkrywania działania Jezusa Chrystusa w życiu człowieka.

„Nocne Czuwanie na Granicy”, bo tak nazywają się comiesięczne spotkania w Bazylice Kodeńskiej – to kontynuacja inicjatywy „Nocne Czuwanie Młodych”, które przez kilka lat odbywały się w Kodniu, a w ostatnim czasie zostały zawieszone z powodu pandemii COVID-19 oraz niespokojnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Cykliczne spotkania będą odbywać się w trzeci piątek miesiąca. „Nocne Czuwanie na Granicy” ma służyć przekraczaniu różnych duchowych i życiowych, wewnętrznych granic w życiu młodych.

W miniony piątek konferencję do przybyłych wygłosił ks. Tomasz Grzyb, który przez kilka ostatnich lat posługiwał na misjach w Ameryce Południowej. Młodzież wysłuchała także świadectwa Krystiana Nowaka. Zaproszony gość podzielił się doświadczeniem mocy Pana Boga w sakramencie pokuty i pojednania. Podczas czuwania był także czas na agapę. Ważnym elementem była adoracja Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem piątkowego wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

Kolejne „Nocne Czuwanie na Granicy” w piątek 17 listopada.POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
obecny Pon. 23.10.2023 11:00:57

Błogosławiony czas. Kapłani poświęcili nam swój czas i modlitwę. Adoracja Pana Jezusa, dobre słowo ks. Jakuba, możliwość spowiedzi św. i odprawiona eucharystia w naszej intencji. Maryja była tak blisko nas. Za wszystko Bogu dzięki.

brawo Pon. 23.10.2023 14:10:15

cudowna i czysta jest ta młodzież, dziękujemy

tak było Wt. 24.10.2023 03:39:44

Pan Bóg działa cuda. Świadectwo Krystiana jest tego przykładem. Wie co otrzymał od Pana!