Biała Podlaska

Największym przywilejem Najświętszej Maryi Panny jest Boże macierzyństwo... Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leśnej Podlaskiej

15
sie 2023

Kilka tysięcy wiernych zgromadziło się na Placu Św. Józefa w Leśnej Podlaskiej by wziąć udział w sumie odpustowej, której przewodniczył ks. bp. Henryk Tomasik.15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej odbyły się uroczystości odpustowe.

– Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza jego pomazańca, ponieważ Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych co pomarli. Ponieważ przez człowieka przyszła śmierć, przez człowieka dokona się zmartwychwstanie. To wielki znak ukazał się na niebie – tajemnica Chrystusa zmartwychwstałego. Tym drugim znakiem, niezwykle ważnym, który ukazał się na niebie jest Najświętsza Maryja Panna, tak mocno związana z tajemnicą swego Syna. Wielki znak ukazał się na niebie wówczas, gdy Anioł stanął przed Maryją i powiedział: Bądź pozdrowiona pełna łaski, Pan z Tobą. Pełna łaski – wolna od grzechu, wolna od zła, wolna od osobistej winy. Pełna łaski, czyli niepokalana. A to wszystko dlatego, że ma zostać Matką Syna Bożego. Największym przywilejem Najświętszej Maryi Panny jest Boże macierzyństwo. Ona – człowiek, wyjątkowy człowiek została uwolniona od grzechu pierworodnego, aby być matką wcielonego Syna Bożego. Owocem tych dwóch przywilejów jest właśnie Wniebowzięcie NMP, która przez swego Syna została w wyjątkowy sposób odkupiona i uczestniczy jako pierwsza w wielkiej tajemnicy zmartwychwstania – mówił m.in. w homilii bp. Henryk Tomasik. Wspomniał także o roli człowieka – katolika we współczesnych czasach, które nie są łatwe.


Przygotowania do tegorocznych uroczystości w Bazylice Leśniańskiej trwały już od dłuższego czasu. Uroczystości przygotowali ojcowie Paulini posługujący w Leśnej Podlaskiej, członkowie miejscowego chóru oraz orkiestry dętej, wolontariusze i sponsorzy oraz służba liturgiczna.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.