Biała Podlaska

Pasje - tematem drugiego dnia Jerycha Młodych 2024

01
cze 2024

Może dziś Bóg do Ciebie chce powiedzieć: „masz wiele talentów, a może masz jeden, to zaufaj Mi, bo jestem z Tobą. Ja Ciebie chcę, bo ja chcę Ciebie prowadzić przez całe Twoje życie - mówił ks. Marcin Paś podczas Mszy św. w kolejnym dniu Jerycha Młodych 2024. W sobotę, 1 czerwca Eucharystii w Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Homilię wygłosił ks. Marcin Paś – duszpasterz młodzieży diecezji gliwickiej, który na początku rozważań, młodym zadał pytanie o obraz Boga jaki noszą w sercu - Bóg kierując do nas te słowo, mówi abyśmy wybrali: czy chcemy do Niego przychodzić jako „niewolnik” czy jako „sługa”? Bóg zaprasza Ciebie. Nie musisz być jak niewolnik - wskazał kapłan.

Ksiądz Paś mówił o potrzebie osobistej, bliskiej relacji z Panem Bogiem. Bóg zaprasza człowieka do tego, aby mu pokazać serce. - Jeśli przyjdziesz z tym wszystkim do Boga, to zobaczysz, jak Bóg przemienia, odnawia. Może Ci się wydawać, że masz niewiele; ale jeśli otworzysz swoje serce na Boga – to Bóg to uzdrowi - wskazał ks. Paś.

Drugi dzień spotkania młodzieży diecezji siedleckiej rozpoczęła wspólna modlitwa Jutrznią. Był także czas na warsztaty oraz konferencję, którą wygłosiła Anna Bonk. Swoim świadectwem podzielił się Jakub Wachnik – siatkarz, grający na co dzień w Bogdance Lublin.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.