Biała Podlaska

Służą Bogu i ratują ludzi – rekolekcje kapelanów Straży Pożarnej

11
wrz 2023

Blisko 120 kapłanów, którzy pełnią posługę jako kapelani Straży Pożarnej na terenie całego kraju przybyło na rekolekcje na Południowe Podlasie. W poniedziałek, 11 września księża gościli w Białej Podlaskiej. Rekolekcje rozpoczęły się Mszą św. następnie duchowni udali się do miejscowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

11 września kapelani Straży Pożarnej przebywający na rekolekcjach, odwiedzili Białą Podlaską. Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele Narodzenia NMP, gdzie przez wiele lat spoczywało ciało św. Jozafata Kuncewicza. Rozważania podczas homilii poświęcone były właśnie temu świętemu.

Eucharystii dla kapłanów posługujących w jednostkach Straży Pożarnej przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.


Bycie strażakiem to ofiarna służba. Uczestniczenie w akcjach ratowniczo-gaśniczych wiąże się z ogromnymi obciążeniami i nierzadko traumatycznymi przeżyciami, z którymi trzeba sobie poradzić. I tu z pomocą mogą przyjść m.in. księża kapelani pełniący służbę w jednostkach ochotniczych i państwowych Straży Pożarnej. Jak to wygląda?

Kapelani mieli także okazję obejrzenia z bliska sprzętu, jakim dysponuje KM Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Okazało się, że są także kapelani, którzy aktywnie uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niektórzy skorzystali z okazji, aby z wysokości 30-metrowej drabiny podziwiać panoramę miasta i okolic.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.