Biała Podlaska

Spotkanie Koła Przyjaciół KRP w Choroszczynce

10
paź 2023

W sobotę, 7 października w Choroszczynce odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli parafialnego oddziału Koła Przyjaciół KRP.

Na początku głos zabrał ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny duszpasterz Kół Przyjaciół. – Dziękujemy księdzu proboszczowi i pani prezes za możliwość spotkania. Pani Grażyna Olędzka zajmowała się kołem od 2012 r. Dziękujemy za pracę i zaangażowanie. Nową prezeską została pani Helena Kłąb. Życzymy powodzenia i już teraz zapraszamy byłą panią prezes i obecną na spotkanie prezesów, które odbędzie się 19 listopada w Siedlcach – podkreślił. Dodał, że zaplanowane jest także spotkanie opłatkowe dla słuchaczy z kół – 20 stycznia w Radzyniu Podlaskim.

Obecna na spotkaniu poprzednia opiekunka koła – Grażyna Olędzka podzieliła się wspomnieniami na temat początków działalności koła. – Przyjechał do nas ks. Dariusz Denisiuk w 2012 r. i założył koło. Proboszczem był wtedy ks. Andrzej Głosek. Pamiętam rocznice radia, które odbywały się w Pratulinie, była modlitwa, zabawa, poczęstunek. Dobrze wspominamy te spotkania. W ramach współpracy jeździłyśmy na różaniec do radia – dodała.

Od kilku miesięcy obowiązki prezeski pełni Helena Kłąb. - Nasze koło liczy 12 osób, liczymy na to, że dojdą nowe osoby. Kilka osób zgłosiło chęć. W Choroszczynce bardzo wiele osób słucha Katolickiego Radia Podlasie. Chcemy wspierać to radio, bo jest to rozgłośnia lokalna – przyznała.

Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania było życie parafii. Ks. Adam Karcz, proboszcz parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Choroszczynce nie ukrywał zadowolenia ze współpracy z parafianami. – Działają Koła Żywego Różańca, obok tych kół w momencie wybuchu wojny na Ukrainie powstała krucjata różańcowa, która modli się o pokój. Mieszkańcy aktywnie uczestniczą w liturgicznym życiu parafii, a także chętnie włączają się w różne prace renowacyjne. Przygotowywanie dekoracji czy troska o kościół i cmentarz – widoczne jest ich zaangażowanie.

Przedstawiciele rozgłośni podziękowali mieszkańcom Choroszczynki za zorganizowanie spotkania i miłą atmosferę.
1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Halina Wt. 10.10.2023 16:31:45

Dziękuję Księdzu Grzegorzowi i Pani Joasi że tak pięknie się nami zajmują. Teraz może być tylko lepiej. Do zobaczenia.