Biała Podlaska

Transmisje uroczystości 400-lecia męczeństwa św. Jozafata Kuncewicza

10
lis 2023

„Niech nasz Święty Patron wyprasza nam wszystkim łaskę głębokiej wiary, wierność Chrystusowi oraz uczy miłości do Kościoła i wspiera w budowaniu jego jedności.” – napisał bp Kazimierz Gurda w Liście pasterskim z racji jubileuszu 400-lecia męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza. Główne uroczystości jubileuszowe ku czci drugorzędnego Patrona naszej diecezji odbędą się w niedzielę, 12 listopada, w kościele pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. Mszy św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, a kazanie wygłosi abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko-warszawski Kościoła Greckokatolickiego.

Biskup Kazimierz Gurda, w imieniu Księdza kanonika Mariana Daniluka, proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, serdecznie zaprasza wszystkich Księży, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych naszej diecezji, a szczególnie potomków Unitów, do wzięcia udziału w tych uroczystościach, związanych z czterechsetleciem śmierci św. Jozafata.

Wierni, którzy nie będą mogli przybyć do Białej Podlaskiej, mogą śledzić przebieg uroczystości i włączyć się do wspólnej modlitwy za pośrednictwem naszych mediów diecezjalnych. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo od godz. 12:00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie, a także na kanale YouTube Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej FARO.TV. Zapraszamy do słuchania lub oglądania.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.