Biała Podlaska

Uroczystość odpustowa i nowenna przygotowująca przed świętem św. Michała Archanioła

19
wrz 2023

29 września w Kościele obchodzone jest święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pierwszy z nich jest patronem miasta Biała Podlaska. Stąd w parafii św. Michała Archanioła przy ul. Pokoju, odbędą się uroczystości o charakterze miejskim połączone z odpustem parafialnym. Wydarzenie poprzedzi dziewięciodniowa nowenna.

„Tegoroczny odpust i poprzedzająca go nowenna ma szczególny wymiar, ponieważ jest dziękczynieniem za zakończenie pierwszego etapu budowy nowego kościoła, który jest wotum wdzięczności naszemu świętemu patronowi za opiekę nad naszym miastem i naszą parafią. Chcemy również wyrazić wdzięczność Bogu za wszystkich, dzięki którym dzieło nowej świątyni powstaje i jest realizowane. Tak za kapłanów, którzy nas zapraszają w celu zbierania ofiar na ten cel jak również za budowniczych i wszystkich wspierających to dzieło swoją modlitwą, ofiarą, pracą i cierpieniem." – mówi ks. kan. Henryk Jakubowicz , proboszcz parafii św. Michała w Białej Podlaskiej.

24 września w niedzielę o g. 19.00 spod kościoła św. Anny w Białej Podlaskiej wyruszy uroczysta procesja z figurą św. Michała Archanioła do kościoła przy ul. Pokoju, któremu patronuje ten święty.

Na nowennę już od środy 20 września są zaproszone osoby z różnych grup, stanów życia, mieszkańcy miasta oraz wszyscy czciciele św. Michała Archanioła.

Na uroczystości zaprasza ks. proboszcz
ks. Michał Gosk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.