Biała Podlaska

W bialskiej parafii św. Michała Archanioła przyjęto nowych wolontariuszy do Szkolnego Koła Caritas

30
paź 2023

29 października podczas Mszy św. o g. 16.00 w parafii św. Michała Archanioła, 35 uczniów klas siódmych zostało włączonych do grupy wolontariuszy 32 SKC działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej.

Mszy świętej przewodniczył ks. Michał Gosk, wikariusz parafii, wręczenia legitymacji SKC dokonał proboszcz parafii ks. kan. Henryk Jakubowicz. W słowie skierowanym do młodzieży ksiądz proboszcz mówił m.in.: „Oprócz obowiązków szkolnych oraz zajęć pozalekcyjnych młody człowiek ma czas wolny, który bardzo sobie ceni, zresztą jak każdy z nas. Moglibyście wykorzystać ten czas na odpoczynek lub mnóstwo innych zadań. Wy młodzi, podejmujecie drogę wskazaną przez Jezusa w Ewangelii. To droga miłości Boga i drugiego człowieka, to droga caritas – miłości”.

Dziękując Księdzu Proboszczowi za włączenie do SKC wolontariusze potwierdzili swoją gotowość niesienia dobra i pomocy wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.
We Mszy świętej uczestniczyli rodzice i najbliżsi wolontariuszy oraz Rafał Wlizło, dyrektor SP nr 2 w Białej Podlaskiej wraz z wychowawcami i nauczycielami.

32 Szkolne Koło Caritas zostało powołane 18 maja 2008 r. w Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej. Po likwidacji gimnazjum 32 SKC zostało przeniesione do SP nr 2 w Białej Podlaskiej. Opiekunem SKC od początku działalności jest jest P. Barbara Wysokińska, nauczyciel religii. SKC realizuje zadania zaproponowane w ramach Caritas Polska i Caritas Diecezji Siedleckiej oraz odpowiadając na lokalne potrzeby szczególnie angażuje się na terenie szkoły oraz parafii. W ponad 15letniej historii w 32 SKC było zrzeszonych łącznie 675 wolontariuszy. Obecnie SKC liczy 58 wolontariuszy.
Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.