Biała Podlaska

W parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej będą modlić się o uzdrowienie i uwolnienie

27
maj 2024

Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, to cykliczna akcja modlitewna, która ma miejsce w bialskiej parafii.

- Zapraszam 29 maja na kolejną już modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo patrona naszej parafii i miasta - św. Michała Archanioła. Tym razem nasze modlitwy przypadają wieczorem przed uroczystością Bożego Ciała. To wspaniała okazja, aby przygotować się duchowo do przeżycia tej uroczystości. Nasze modlitwy koncentrują się wokół Najświętszego Sakramentu, czyli Mszy świętej, a następnie adoracji. Dlatego wpatrzeni w Jezusa Eucharystycznego będziemy prosić, aby Bóg udzielił nam swego błogosławieństwa wobec strapień codzienności - wyjaśnia ks. kan. Henryk Jakubowicz - proboszcz parafii.

- 29 maja modlić się będziemy szczególnie o nawrócenie dzieci i wnuków. Taka myśl powstała w związku z obchodzonym niedawno Dniem Matki. Serce matek lub babć w dzisiejszym świecie jest dotknięte smutkiem z powodu utraty wiary przez dzieci lub wnuki. Stąd chcemy modlić się za wstawiennictwem św. Michała o uzdrowienie wewnętrzne i łaskę nawrócenia oraz powrót dla tych osób do Kościoła, sakramentów i katechezy szkolnej - podkreśla prowadzący modlitwę ks. Michał Gosk.

- Pamiętamy, że pierwszymi sakramentami uzdrowienia są sakrament chorych i spowiedź. Dlatego już od godziny 17:30 będziemy czekać w konfesjonale na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nasze modlitwy dotyczą nie tylko ciała człowieka, ale nade wszystko jego ducha – kontynuuje ks. Michał.

Po zakończonej Eucharystii przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa wody, soli i świec, który poprzedzony będzie krótką katechezą na temat sakramentaliów. Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia, a po niej modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolejna modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła jest planowana na sobotę, 29 czerwca.Ks. Michał Gosk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.