Biała Podlaska

22. Podlasie Jazz Festival w Białej Podlaskiej

25
sie 2023

W dniach 2-3 września w Białej Podlaskiej odbędzie się już 22. Podlasie Jazz Festiwal. Najbliższa edycja zapowiada się bardzo interesująco. Na deskach bialskiego amfiteatru wystąpią m.in. trzej Doktorzy Honoris Causa: Adam Makowicz, Jan Ptaszyn Wróblewski i Włodzimierz Nahorny, jak dotąd jedyni z dziedziny jazzu w naszym kraju. Zarówno sobotni jak i niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Podlasie Jazz Festiwal to jeden z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali Polski wschodniej, który na stałe wrósł w pejzaż kulturalny stolicy Południowego Podlasia, Białej Podlaskiej, stając się jej wizytówką kulturalną. Od wielu lat cieszy się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli jazzu. Ma swoją wrażliwą publiczność, która często przybywa z różnych stron Polski i świetną atmosferę, na którą z pewnością ma też wpływ, piękna sceneria Parku Radziwiłłów oraz Amfiteatr.

W sobotę młode pokolenie będzie reprezentowała wokalistka i aktorka Adrianna Noszczyk z udziałem znakomitych muzyków jazzowych m.in. trębacza Piotra Schmidta i perkusisty Arka Skolika. Przedstawią oni znane „Melodie z ekranu” w aranżacji pianisty Wojtka Sanockiego.

Pierwszego dnia na scenie zaprezentuje się również duet, szczególnie zasłużonych muzyków jazzowych, uwielbianych przez publiczność Ptaszyn/Nahorny. Muzycy jak się okazuje ostatni raz występowali razem ok. 40 lat temu.

Włodzimierza Nahornego będzie można posłuchać również z jego Trio w autorskich utworach pochodzących z retrospektywnej płyty „Ballad Book-Okruchy dzieciństwa” z niezmiennym i niezawodnym składem, Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem Biskupskim na perkusji.

W niedzielę wystąpi światowej sławy pianista Adam Makowicz, na co dzień mieszkający w Nowym Jorku. Wykona utwory pochodzące z dwóch ostatnich płyt „Welcome Back, Adam” i „Blue Sapphires”.

Oprócz pianisty na scenie zaprezentuje się również zgodnie uznana przez amerykańskich krytyków za jedną z najciekawszych postaci światowej sceny jazzowej wokalistka Grażyna Auguścik. Artystka mieszkająca od lat w Chicago, zaprezentuje wraz z zespołem utwory z nowej płyty „2 The Ligot”. W zespole wystąpią czołowi polscy muzycy m.in. Michał Tokaj na fortepianie i Szymon Mika na gitarze.

Bilety na 22. Podlasie Jazz Festival można kupić TUTAJ.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.