Biała Podlaska

Andrzej Seweryn w Białej Podlaskiej

Kultura Wt. 22.08.2023 12:45:28
22
sie 2023

We wtorek, 22 sierpnia, w ramach 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej odbędzie się spektakl, w którym będzie można zobaczyć Andrzeja Seweryna. Aktor zagra w monodramie pt. „Wokół Szekspira” opierającym się na fragmentach bohaterów arcydzieł Szekspira - „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella” i wielu innych.

Aktor Andrzej Seweryn dokonuje reinterpretacji słynnych utworów, a twórczość geniusza ze Stratfordu zachwyca aktualnością, szczególnie w nowym przekładzie Piotra Kamińskiego.

Andrzej Seweryn – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został w 1990 uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku. Wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy („Ziemia obiecana”, „Dyrygent”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”), grał także m.in. u Agnieszki Holland i Stevena Spielberga. Jako trzeci cudzoziemiec w historii teatru francuskiego występował w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie – Comédie-Française.

Spektakl „Wokół Szekspira” odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18:00 w sali widowiskowej ROBiR AWF Biała Podlaska (ul. Akademicka 2).

Wydarzenie ma charakter otwarty. Wstęp na spektakl jest darmowy.

W środę, 23 sierpnia w Bialskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z aktorem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.