Biała Podlaska

De Mono i Dawid Kwiatkowski na festiwalu w Kobylanach

Kultura Niedz. 07.07.2024 16:40:37
07
lip 2024

XIX festiwal Kultura bez Granic już za nami. Było wiele atrakcji, wesołe miasteczko, dmuchańce zabawy z animatorami dla dzieci, pokazy sprzętu służb mundurowych, stoiska przygotowanie przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Terespol, rękodzieło i wiele innych. Na scenie wystąpiły zespoły działające przy GCK oraz gwiazdy wieczoru De Mono i Dawid Kwiatkowski.

W sobotę, 6 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach po raz 19. odbyła się Kultura bez Granic – festiwal, który w początkach swej działalności był wydarzeniem międzynarodowym. Dlaczego? Ponieważ co roku przyjeżdżały zespoły także z pobliskiego Brześcia. Od kilku lat w związku sytuacją za naszą wschodnią granicą takich gości niestety nie ma.

Wójt gminy Terespol w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie podkreślał, że festiwal to również okazja do rozmów o kulturze i tradycjach ponad podziałami.


W tym roku na scenie zaprezentowały się dwie gwiazdy wieczoru: zespół De Mono i Dawid Kwiatkowski. Grupa Andrzeja Krzywego obchodzi 35. rocznicę działalności.
Wokalista do wspólnej zabawy zachęcał prezentując piosenki z najnowszej płyt jak i stare dobrze znane utwory. Następnie na scenie wystąpił Dawid Kwiatkowski, na którego koncert przybyły rzesze młodszych fanów. Na koniec na scenie zaprezentował się Nowator.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.