Biała Podlaska

Koncert Mate.O Folk Gloria Trio w gminie Kodeń

Kultura Wt. 05.09.2023 12:42:41
05
wrz 2023

W sobotę, 2 września w Stajni i Folwarku Kożanówka na terenie gminy Kodeń odbył się kameralny koncert zespołu Mate.O Folk Gloria Trio. Muzycy wystąpili w składzie Mateusz Otręmba gitara i wokal, Adeb Chamoun instrumenty perskusyjne, Paweł Wszołek kontrabas.

Koncert był prywatną inicjatywą Fundacji „Spróbuj ponownie z nami”, która na co dzień zajmuje się pomocą w powrocie do zdrowia i aktywności społecznej osobom tego potrzebującym. Wydarzenie było otwarte i bezpłatne dla publiczności dzięki zaangażowaniu wielu sponsorów.

Koncert był poprzedzony czasem przy filiżance aromatycznej kawy dla zapoznania się, luźnej rozmowy i miłego spędzenia czasu oczekiwania na występ.

W dużej sali starej stajni miała miejsce podróż w świat wyjątkowych rytmów. Jak mówi jeden z uczestników kameralne otoczenie sprzyjało zanurzeniu się w głębię utworów. Podczas 90-minutowego występu zostały zaprezentowane najbardziej znane i cenione utwory wykonawcy, ale również niespodzianka dla uczestników - utwór słowno - perkusyjny wykonany w języku Aramejskim - przez Adeba, języku który jest martwy od blisko VII wieku. Utwór ten był czymś - czego próżno jest szukać podczas dużych koncertów na co dzień.

Po zakończeniu uczestnicy mieli okazję porozmawiać z wykonawcami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

- Sobotni koncert był pierwszym z cyklu, który planujemy zrealizować w Stajni i Folwarku Kożanówka - mówi Prezes Fundacji Ligia Niedźwiedziuk – Liczymy, że pozytywny odbiór i otwartość sponsorów pozwolą zrealizować wydarzenia na podobnym poziomie.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.