Biała Podlaska

„Majówka z Jarzębiną” w Zabłociu

Kultura Pt. 17.05.2024 16:02:15
17
maj 2024

Tradycyjnie co roku w maju, Zespół Jarzębina organizuje imprezę kulturalną dla mieszkańców Zabłocia i okolicznych wsi pt. „Majówka z Jarzębiną”, której celem jest krzewienie kultury ludowej i folkloru regionu wśród mieszkańców wsi oraz integrację lokalnej społeczności.

W tym roku taka majówka miała miejsce 11 maja i zgromadziła sporą liczbę miłośników folkloru z Zabłocia i okolicy. Mieszkańcy i goście wysłuchali „Koncertu Piosenki Ludowej” w wykonaniu zespołów śpiewaczych z powiatu bialskiego: Macierz z Ortela Królewskiego II, Dworzanki z Piszczaca Kolonii, Tęcza z Dąbrowicy Dużej, Kaczeńce z Czosnówki, Kodenianki z Kodnia, Kalina z Kostomot i Jarzębina z Zabłocia.

Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie mieszkańców Zabłocia, cieszyła się wystawa fotograficzna zorganizowana w salach prób zespołu pt. „Nasze Zabłocie” przedstawiająca życie kulturalne wsi w drugiej połowie XX wieku. Były więc zdjęcia Zespołu Pieśni i Tańca, Orkiestry Mandolinistów, Grupy Teatralnej oraz śpiewaczek z Zabłocia, których piosenki śpiewa obecnie Zespół Jarzębina. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca.

Uczestnicy „Majówki z Jarzębiną” mieli też do dyspozycji „Piknikowy stolik”, a zespoły i zaproszeni goście doskonale bawili się podczas wydanej z tej okazji tradycyjnej kolacji.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.