Biała Podlaska

Od 35 lat upamiętniają artystów jazzowych

Kultura Pon. 13.11.2023 13:45:29
13
lis 2023

Zaduszki Jazzowe w Białej Podlaskiej to jedna z najdłużej istniejących imprez muzycznych, poświęconych artystom i animatorom środowiska jazzowego, którzy odeszli do wieczności. W tym roku na scenie wystąpiła Danuta Błażejczyk oraz Jazz Trio.

W tym roku na scenie nie zabrakło dobrej muzyki i interpretacji znanych i mniej znanych utworów. Na scenie wystąpiła Danuta Błażejczyk oraz Jazz Trio w składzie: Jarosław Michaluk – kontrabas, Bogusław Kutnik – piano, Radosław Żyła – perkusja.

Danuta Błażejczyk jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Wykonuje muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Przez lata istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzną barwę głosu i niebywałą muzykalność.

Jazz Trio to jeden z najdłużej i nieprzerwanie działających zespołów jazzowych o takiej konfiguracji w Polsce. Laureat m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Zespół powstał w 1987 roku przy Państwowej Szkole Muzycznej w Białej Podlaskiej z inicjatywy dwóch muzyków, nauczycieli – pianisty Bogusława Kutnika oraz basisty Jarosława Michaluka. Obecnie Jazz Trio ma na swym koncie 5 płyt. Jedna z nich została nagrana z nestorem polskiego jazzu Janem Ptaszynem Wróblewskim, a utwór Sentimental ballad autorstwa Jarka Michaluka pochodzący z tej płyty, został zamieszczony na płycie The Best Of Polish Smooth Jazz. W ostatnim czasie Danuta Błażejczyk dokonała nagrań z utworami z repertuaru Danuty Rinn, z której kilka zamierza zaprezentować podczas Zaduszek w Białej Podlaskiej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.