O tym się mówi

Dariusz Stefaniuk: Nie znalazłem żadnych konkretów w planie Tuska. To bardziej lista życzeń

11
wrz 2023

Poseł PiS Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował sobotnią konwencję Koalicji Obywatelskiej. Odnosząc się do zapowiadanych przez partię Donalda Tuska „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów” powiedział, że czego jak czego, ale konkretów to tam nie było.

Gość Marcina Jabłkowskiego w porannej rozmowie dnia na antenie Radia Podlasie podkreślił, że to co zostało zaprezentowane w czasie sobotniej konwencji to raczej lista życzeń na zasadzie: „chcielibyśmy to zrealizować”, a nie konkretnych deklaracji, że coś zostanie zrobione. Jak zauważył, w ten sposób można obiecywać wszystko, a potem bardzo łatwo się z takich obietnic wycofywać, co wyborcy znają już z poprzednich rządów PO.

Pytany o kwestie nielegalnej migracji i zarzutów opozycji w sprawie sprzedaży wiz do Polski poseł Stefaniuk przyznał, że w tej sprawie prowadzone będzie dochodzenie, a osoba powiązana z rzekomym procederem straciła już miejsce w Rządzie, partii i na listach wyborczych. Zapewnił jednocześnie, że nie ma mowy na tolerowanie przez Zjednoczoną Prawicę nielegalnej migracji.

Marcin Jabłkowski pytał również o ostatnią decyzję Rady Polityki PIeniężnej, która obniżyła stopy procentowe. Poseł Dariusz Stefaniuk nie zgodził się z opinią, że to „zagranie pod wybory”, ale wyraz troski o portfele Polaków i stan polskiej gospodarki. Przypomniał, że prezes NBP podwyższał stopy kiedy była taka potrzeba, a obecnie w miarę możliwości je obniża – niezależnie od tego co mówią politycy. POSŁUCHAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.