Biała Podlaska

34-latek odpowie za kradzieże sklepowe w warunkach recydywy

Region Czw. 29.02.2024 16:47:54
29
lut 2024

34-latek zatrzymany w Białej Podlaskiej odpowie za szereg kradzieży sklepowych. Łupem amatora cudzego mienia padły kosmetyki, perfumy i alkohol na łączną kwotę ponad 6 tys. zł. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Na początku tego miesiąca dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży na terenie jednej z bialskich drogerii. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że sprawca początkowo został ujęty przez pracownika ochrony, jednak uciekł porzucając skradziony towar. Łupem „amatora cudzego mienia” padły maszynki do golenia i akcesoria do nich.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna „odwiedzał” drogerię kilkukrotnie przed zgłoszeniem, gdzie również podejrzewany był o dokonanie kradzieży. Dlatego w dzień zgłoszenia pracownik ochrony zwrócił uwagę na jego zachowanie. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili personalia mężczyzny podejrzanego o te czyny. Ustalili, że jest to 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W środę, 28 lutego mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

34-latek znany jest bialskim policjantom, bowiem w ubiegłym miesiącu usłyszał zarzuty dotyczące szeregu kradzieży sklepowych, do których doszło w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu br. na terenie miasta. Wówczas łupem sprawcy padły kosmetyki, perfumy i alkohol na kwotę niemal 4 tys. zł.

Mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.