Biała Podlaska

4 czerwca w Białej Podlaskiej – protest rolników

01
cze 2024

We wtorek, 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 na Placu Wolności pod hasłem "Solidarni z rolnikami w Brukseli" odbędzie się protest rolników. Będzie on połączony z akcją informacyjną na temat Zielonego Ładu, jego wpływu na rolnictwo i ludzi nie związanych z rolnictwem, oraz na temat zagrożeń wynikających z niekontrolowanego napływu produktów rolno - spożywczych z Ukrainy i innych państw spoza Unii Europejskiej.

Organizatorzy informują, że w momencie wjazdu na Plac Wolności ciągników i wyjazdu po zakończonej akcji – będą utrudnienia w ruchu na ulicach miasta.

O godzinie 12.00 planowana jest konferencja prasowa z udziałem inicjatora oraz zaproszonych gości, czyli organizatorów protestów z innych województw.

Jak zapewnia organizator protestu – Piotr Kisiel – rolnik z powiatu bialskiego – protest jest apolityczny, nie ma na celu wspierania żadnej ze stron sceny politycznej. – Nie będzie agitacji przedwyborczej – mówi rolnik.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Oj, oj, oj. Niedz. 02.06.2024 06:14:55

Co nie pasuje do do kosza, tak?

Nesta Niedz. 02.06.2024 11:38:29

A prezydent zezwolił?

Krystian Niedz. 02.06.2024 07:00:43

Skoro rolnicy popierają w większości PIS i to właśnie politycy tej partii wprowadzili Zielony Ład to niech blokują pisowców a nie utrudniają życie zwykłym ludziom. "Jeśli politycy nie wesprą polskich rolników, to my ich kolokwialnie mówiąc, zaoramy - ostrzega Piotr Kisiel, rolnik spod Białej Podlaskiej" to z kwietnia tego roku. Mam nadzieję że zaorają Nowogrodzką!