Biała Podlaska

Biała Podlaska: najlepszy sprzęt dla nowego oddziału

Region Wt. 19.09.2023 14:46:33
19
wrz 2023

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej od kilku miesięcy działa Oddział Neurochirurgii. Pacjenci z Białej Podlaskiej i okolicznych powiatów ze schorzeniami neurochirurgicznymi nie muszą szukać pomocy w Warszawie, Lublinie czy w Białymstoku. Jednym z elementów działań, zmierzających do zapewnienia nowoczesnego sprzętu medycznego w ramach nowego oddziału był zakup wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego oraz video-mikroskopu.

Od 1 kwietnia 2023 roku szpital posiada Oddział Neurochirurgiczny wyposażony w 19 łóżek. We wtorek, 19 września odbyła się uroczysta prezentacja nowoczesnego sprzętu, który trafił na oddział. Za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżono funkcjonowanie oddziału, którego ordynatorem jest dr n. med. Emilia Sołtan, neurochirurg. Wręczono również statuetki osobom, które przyczyniły się do rozwoju bialskiego szpitala.

Nowoczesny mikroskop neurochirurgiczny zapewnia precyzyjną obserwację najdrobniejszych struktur mózgu i rdzenia kręgowego. Jest wyposażony w optykę najwyższej jakości oraz zaawansowaną mechanikę. Nowy video-mikroskop stanowi doskonałe uzupełnienie klasycznego mikroskopu, skraca czas trwania wybranych zabiegów, dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu narzędzi.

Więcej o parametrach nowoczesnego sprzętu oraz możliwościach jego zastosowania opowiedziała dr n. med. Emilia Sołtan. Dźwięk. Ordynator


Artur Kozioł, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej podkreślił walory tego sprzętu, ale także przybliżył rokowania dla neurochirurgii w naszym regionie.


Dzięki temu, że w bialskim szpitalu powstał Oddział Neurochirurgii, w niedalekiej przyszłości planowane jest szkolenie rezydentów oraz współpraca z lekarzami z innych krajów, co pozwoli jeszcze lepiej leczyć pacjentów i rozwijać ten oddział na szerszą skalę.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.