Biała Podlaska

Biała Podlaska: O inwestycjach w regionie na spotkaniu z parlamentarzystami

Region Sob. 20.05.2023 16:04:35
20
maj 2023

"Polska jest jedna" - pod takim hasłem odbyło się 20 maja w Białej Podlaskiej spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Mowa była m. in.: o inwestycjach w regionie, które dofinansowane zostały ze środków rządowych oraz o wsparciu dla samorządów lokalnych.

W spotkaniu, które odbyło się w auli Bialskiej Akademii Nauk Stosowanych wzięli udział m. in.: Minister resortu edukacji Przemysław Czarnek, senator Grzegorz Bierecki, posłowie Marcin Duszek i Dariusz Stefaniuk oraz przedstawiciele władz samorządowych z powiatu bialskiego delegacje Kół Gospodyń Wiejskich oraz strażacy z jednostek OSP.

Poseł Dariusz Stefaniuk przekonywał, że Polska jest jedna. Ważna jest współpraca władz rządowych z samorządowymi. Polska się rozwija, gdy do samorządów trafiają środki na inwestycje. Ta współpraca ważna jest też w momentach kryzysowych, takich jak w przypadku problemów z dystrybucją węgla. Wówczas samorządy pomogły rządowi. To tu zaczyna się Polska i to tu potrzebne są inwestycje w drogi, szkoły, służbę zdrowia i tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców - mówił poseł Dariusz Stefaniuk.

Na wielką wartość dobrej współpracy rządu i samorządu lokalnego zwracali uwagę przybyli na spotkanie samorządowcy. Dzięki wsparciu ze środków rządowych życie mieszkańców naszego regionu zmienia się na lepsze.

Mówi wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk.Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski.Wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz.

ICH
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wołek zbożowy Wt. 23.05.2023 11:03:06

cyt. "Ważna jest współpraca władz rządowych z samorządowymi." -Co za bełkot, o czym ten p-oseł mówi? Sugeruje zawiązywanie jakiś układów , że jak brak tych układów to żadne środki na inwestycje nie trafią do samorządów? Co rządzący chcą wypowiedziami takich p-osłów słupów osiągnąć? Aż strach pomyśleć, co oni jeszcze wyrabiają o czym się nie "chwalili" na tym forum-za nasze podatki. Panowie p-osłowie czy wy siebie słyszycie? Czy wasze żony słuchają waszych wystąpień przed lustrem w domu? Do czego wy nas namawiacie? Przecież tu chodzi o publiczne pieniądze. Gdzie transparentność? Od jakiej współpracy uzależniacie p-ośle Dariuszu trafianie środków do samorządów? Pieniądze rządowe to niby gdzie mają trafiać jak nie do samorządów . Co to za język , co to za podteksty? Sugerujecie rozwiązywanie problemów, o których w podtekstach sami mówicie i które być może sami stwarzacie a jeżeli nie to co najmniej sami sugerujecie takimi nieprzemyślanymi wypowiedziami .

REALISTA Niedz. 21.05.2023 10:13:17

przedwyborcza agitacja, gdzie te miejsca pracy? CHYBA DLA RODZINY. Polska jest jedna, ale co z demokracją ?

SKOKi Sob. 20.05.2023 15:39:21

Szkoda, że nie rozwiązali jeszcze tej afery SKOKów. Z odzyskanych pieniędzy można dużo inwestycji przeprowadzić.