Biała Podlaska

Biała Podlaska stawia na transport ekologiczny

Region Wt. 16.04.2024 14:29:54
16
kwi 2024

W mieście Biała Podlaska infrastruktura ścieżek rowerowych rozrasta się z każdym rokiem, to w końcu Rowerowa Stolica Polski. W tym roku powstaną kolejne odcinki, a w trakcie projektowania są już nowe ścieżki rowerowe. Dodatkowo miasto niedawno zakupiło trzy nowe autobusy miejskie, są plany na kolejne elektryczne.

O tym, że w ciągu ostatnich kilku lat sieć ścieżek i dróg rowerowych w mieście Biała Podlaska znaczne się rozbudowała pialiśmy już wielokrotnie. W minionej kadencji powstało ich już 40 kilometrów. Największym powodzeniem cieszy się ścieżka wzdłuż Krzny, która zapewnia relaks i wypoczynek od zgiełku miasta.

Nie bez znaczenia na rozwój infrastruktury rowerowej w mieście ma fakt, że od dwóch lat Biała Podlaska jest Rowerową Stolicą Polski i w tym roku również powalczy o ten tytuł. Tym samym w mieście przybyło osób korzystających z jednośladów, co daje się odczuć zwłaszcza kierowcom samochodów.

Miasto nadal rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych projektując i wykonując ich kolejne odcinki przy remontowanych lub budowanych ciągach drogowych.

Dodatkowo w ostatnim czasie zakupiono trzy kolejne nowe autobusy niskoemisyjne, co pozwala poszerzyć tabor autobusowy. W planach jest także zakup nowych autobusów elektrycznych, które mają służyć mieszkańcom miasta wybierającym ten środek lokomocji.

Więcej o ścieżkach rowerowych oraz nowych autobusach w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie opowiedział prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
emilian Wt. 16.04.2024 11:36:02

A ulice dziurawe jak ser szwajcarski