Garwolin

Borowie: pierwszy taki turniej

Region Pon. 27.11.2023 09:37:21
27
lis 2023

Blisko 100 członków dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Borowie i Miastków Kościelny stanęło 25 listopada w sportowe szranki. Na całość turnieju składały się trzy konkurencje: halowa piłka nożna, zawody w kręgle i strażacki tor sprawnościowy. Był to pierwszy taki turniej, który swoim zasięgiem wybiegał poza gminę Borowie, turniej w którym młodzi adepci sztuki pożarniczej wykazywali się zdolnościami sportowymi w różnych dziedzinach.

W rozpoczęciu turnieju udział wzięli poseł Grzegorz Woźniak, Iwona Kurowska i oraz wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska. Nad całością turnieju czuwał prezes stowarzyszenia a zarazem Komendant Gminny OSP w Borowiu Tomasz Majczyna. Pomocą zaś służyli jak zwykle niezawodne druhny i druhowie z OSP Głosków.

Końcowe wyniki turnieju

W klasyfikacji generalnej w kategorii dziecięcych drużyn pożarniczych:

1. DDP Głosków – grupa młodsza
2. DDP Głosków – grupa starsza
3. DDP Stary Miastków

W klasyfikacji generalnej w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych czołówka:

1. MDP Chromin
2. MDP Zwola
3. MDP Borowie
4. MDP Stary Miastków
5. MDP Jaźwiny
6. MDP Głosków
7. MDP Iwowe – grupa młodsza
8. MDP Iwowe – grupa starsza

W poszczególnych konkurencjach najlepsi okazali się mali strażacy z:
w piłce nożnej – Głosków (DDP) i Chromin (MDP), w zawodach kręglowych – Głosków (DDP) i Iwowe (MDP), a w strażackim torze sprawnościowym Stary Miastków (DDP) i Zwola (MDP)

Jak zaznaczył organizator turnieju Tomasz Majczyna – zorganizowanie takiej strażackiej rywalizacji było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. „Stawiły się do rywalizacji wszystkie nasze gminne drużyny MDP i DDP oraz drużyny ze Starego Miastkowa i Zwoli. Rozbudowana formuła turnieju sprawiała, że mali strażacy nie mieli czasu się nudzić – konkurencje sprawnościowe rozgrywane były w tzw. międzyczasie podczas rozgrywek piłkarskich. Radość tym większa, że każdy młody strażak wracał z co najmniej jednym medalem, a najlepsi do swoich domów – młodsza DDP z Głoskowa – zawieźli trzy medale złote i jeden brązowy”- artykułował komendant

Dekoracji medalowej dokonał zastępca komendanta powiatowego PSP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki w asyście komendanta gminnego OSP, a do wręczenia było blisko 200 medali i kilkanaście pucharów. Z sobotnich zmagań, po smacznym obiadku, strażacka młodzież wróciła z medalami a także wywalczyła puchary i nagrody rzeczowe w postaci strażackiego umundurowania dla DDP/MDP.

Organizatorem Strażackiego Sportowego Turnieju Niepodległościowego było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu, na przeprowadzenie którego pozyskano środki w ramach Programu Mikro Granty – edycja 2, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także dzięki wsparciu wójta gminy Borowie Wiesława Gąski i pozyskanym z Gminy Borowie środkom w otwartym konkursie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na ternie gminy Borowie.na podst. przesłanej inf.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ciekawy Pon. 27.11.2023 09:17:49

A w jakim charakterze występowała Pani Iwona Kurowska ? Już nie poseł , z gminą Borowie raczej nie związana

PopCorn Pon. 27.11.2023 15:35:02

Pewnie jako asystentka posła Woźniaka.

Gmina Borowie to Wt. 28.11.2023 10:07:25

Kółko wzajemnej adoracji