Radzyń Podlaski

Droga Biała – Borowe oddana do użytku

Region Śr. 22.03.2023 08:10:42
22
mar 2023

21 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowej przebudowanej drogi na odcinku Biała - Borowe w powiecie radzyńskim. Udział w nim wzięli m. in.: Marcin Romanowski - wiceminister sprawiedliwości oraz Andrzej Borowiec - nowy Dyrektor RDLP w Lublinie.

Przebudowano odcinek drogi o długości 4 km 200 metrów. Koszt przebudowy wyniósł 4 mln. 460 tys. zł. To efekt dobrej współpracy powiatu radzyńskiego z gminami Radzyń Podlaski i Borki. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Lasów Państwowych w wysokości 1 mln 800 tys. zł. Powiat radzyński dołożył milion 323 tys. zł. Gminy Borki i Radzyń Podlaski partycypowały w kosztach po 665 tys. złotych.- To ważne, że potrafimy współpracować. Zawsze wspierałem i będę wspierał tego typu inicjatywy, bo one służą przede wszystkim mieszkańcom. Są naszym wspólnym sukcesem i zmieniają rzeczywistość naszych małych Ojczyzn na lepsze – mówił Marcin Romanowski - wiceminister sprawiedliwości. Minister dziękował za współpracę Lasom Państwowym. Te podziękowania złożył na ręce Andrzeja Borowca - nowego dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

- Dzisiaj jest pierwszy dzień mojej pracy na stanowisku dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. W Lasach Państwowych przepracowałem 27 lat. Ostatnie lata na terenie południowej Lubelszczyzny (na stanowisku nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj - przyp. red. ). Dzisiaj te działania wspólnie z Panem Ministrem Marcinem Romanowskim przenosimy na północ województwa lubelskiego – mówił Andrzej Borowiec nowy Dyrektor RDLP w Lublinie. - Poparcie Pana Ministra gwarantuje, że tutaj będzie się dużo działo. My do tych działań jako leśnicy się bardzo mocno wpisujemy. Jesteśmy z Panem Ministrem w komitecie obrony Lasów Państwowych - dodał.

- Dużo ludzi czekało na modernizację tej drogi. Przez wiele lat tutaj był bruk. Ostatnio był on bardzo uszkodzony. Teraz został położony dywanik asfaltowy – mówiła Hanna Gołoś - sołtys sołectwa Biała.

- Gmina Radzyń Podlaski zainwestowała w drogę, która nie prowadzi do mieszkańców gminy Radzyń Podlaski. To jest dowód na to, że warto z nami współpracować. Gmina Radzyń Podlaski chce wspierać wszystkich potrzebujących. Tych, którzy są w naszej gminie i tych którzy otaczają naszą gminę, bo mamy wspólne dobro – mówił Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski.

- Dzisiaj świętujemy zakończenie modernizacji długo oczekiwanej drogi powiatowej. Jesteśmy gminą, która wsparła modernizację drogi na terenie gminy Radzyń Podlaski Nie było by to możliwe gdyby nie znaczne finansowe wsparcie Lasów Państwowych – dodał Radosław Sałata Wójt Gminy Borki.

Największymi beneficjentami tej drogi są mieszkańcy gminy Borki - takich miejscowości jak Borowe, Wola Chomejowa, Krasew ale również mieszkańcy wsi Sobole z gminy Ulan, którzy dzięki tej inwestycji mają krótszą drogę do Radzynia – mówił Szczepan Niebrzegowski - Starosta Radzyński.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
romeo Śr. 22.03.2023 14:37:31

Co tam robił dyktator ulański ? Niech pochwali się budową dróg gminnych w swojej gminie. Nieudacznik

marsss Śr. 22.03.2023 09:52:17

i cyk, jest okazja do przecięcia wstęgi... a przecież można otworzyć jeszcze raz - z drugiej strony ...