Biała Podlaska

Dzień Dziecka w szkole w Zalesiu

04
cze 2024

29 maja Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu w powiecie bialskim, zorganizowała dla przedszkolaków oraz uczniów zabawę związaną z obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka. Ten dzień obfitował w liczne atrakcje, które wraz ze słoneczną pogodą stworzyły radosną atmosferę. Oto relacja nadesłana do naszej redakcji:"Pierwszym punktem obchodów szkolnego Dnia Dziecka była wspólna zabawa, przeprowadzona przez animatorki grupy „Dance&Fun”. Przy rytmach wesołej muzyki dzieci bawiły się beztrosko wraz ze swoimi opiekunami, brały udział w zawodach sportowych i konkursach, uczyły się tańczyć, a także śpiewały popularne przeboje. W między czasie wszyscy uczniowie mogli korzystać z czterech ogromnych dmuchańców i zjeżdżalni, skosztować waty cukrowej, popcornu oraz gofrów z mnóstwem dodatków. Na wszystkich spragnionych czekała pyszna i orzeźwiająca lemoniada. Szczególną atrakcją były stoiska obsługiwane przez rodziców uczniów. W tych punktach odbywało się m.in. malowanie twarzy, dekorowanie tatuażami wodnymi i z brokatu, a także można było otrzymać wesołe naklejki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzieci, młodzieży, jak również dorosłych.

Kolejnym punktem tego szczególnego dnia były mecze piłki siatkowej rozegrane między reprezentacjami uczniów, rodziców i nauczycieli, a przedstawicielami 18-tego Batalionu Rozpoznawczego Ułanów Wileńskich im. płk. dypl. Józefa Szostaka. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyło się również stanowisko wojskowe, na którym zaprezentowano pojazdy militarne (quady, samochody terenowe, itp.), mundury, wyposażenie i kamuflaż stosowane przez siły zbrojne. Dodatkowo, chętne osoby mogły obejrzeć, dotknąć i uczestniczyć w demonstracji modeli broni.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. W sposób szczególny, Radzie Rodziców oraz osobom zaangażowanym w pomoc i zaplanowanie wydarzenia. To dzięki Wam na buziach wszystkich dzieci przez cały dzień gościł uśmiech.

Opracowanie: Agata Dawidek

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.