Łuków

Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie

Region Śr. 22.03.2023 13:21:42
22
mar 2023

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie zorganizowano Dzień Przedsiębiorczości. Uczniowie wcielili się w role pracowników mini-firm i oferowali na sprzedaż m.in. słodkie wypieki, pyszne hot dogi i biżuterię. Można też było umyć auto.

W relacji z Dnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 2, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

21 marca wpisuje się w kalendarz szkolny jako Dzień Przedsiębiorczości. Każda klasa stała się dzisiaj niezależnie działającym mini - przedsiębiorstwem oferującym własnoręcznie przygotowane produkty lub świadczącym usługi, (fotobudka, car wash). Można było skosztować słodkości w cukierniach, zjeść pyszne gofry, naleśniki i tosty. Dużym popytem cieszyły się hot dogi, zapiekanki, a nawet popcorn. Mimo nie najlepszej pogody z rana udało się uruchomić działalność Grilled sausage, a nawet umyć auto.

Uczniowie przygotowywali też biżuterię z logo ZS2 oraz kwieciste origami. Nowością w tym roku była ekologia w działaniu. Trzeba było wykazać troskę o środowisko, zatem nie używano plastikowych naczyń czy sztućców. Energię potrzebną do produkcji pozyskiwano z paneli fotowoltaicznych (uczniowie z klasy 4 te). Była rywalizacja ale też współpraca członków zespołów, uczniowie uczyli się odpowiedzialności, przygotowywania biznesplanów, analizy kosztów. Liczyli zyski.

Wierzymy, że ten dzień zaowocuje w przyszłości, kiedy młodzi ludzie już jako nasi absolwenci będą podejmować decyzje i budować własne kariery zawodowe w oparciu o doświadczenia zdobyte w szkolnych murach.zdjęcia i informacja: ZS 2 Łuków

AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
rodzic Śr. 22.03.2023 11:38:14

bardzo fajna inicjatywa, brawo młodzież!