Biała Podlaska

Dzień Rodziny i Olimpiada Przedszkolaka w Zalesiu

Region Sob. 29.06.2024 11:05:12
29
cze 2024

W środę, 19 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Zalesiu wraz z rodzicami miały okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych wydarzeniach - Dniu Rodziny oraz Olimpiadzie Przedszkolaka.

Dyrektor Teresa Kusiak rozpoczęła przemówienie od serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich rodzin przybyłych na to wydarzenie. Podkreśliła, jak wielką wartość ma rodzina w życiu każdego człowieka, przypominając, że to właśnie rodzina daje nam siłę, miłość i wsparcie na każdym etapie życia. Życzyła wszystkim rodzinom, aby każdy dzień przynosił radość ze wspólnie spędzonych chwil.

Następnie Teresa Kusiak zwróciła uwagę na znaczenie aktywności fizycznej. Zaznaczyła, że Olimpiada Przedszkolaka to doskonała okazja, by przypomnieć o ważnej roli ruchu w rozwoju najmłodszych. Życzyła przedszkolakom wspaniałej zabawy, mnóstwa śmiechu i zdrowej rywalizacji.

W ramach olimpiady dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały i zaprezentowały piękne wiersze, tańce oraz piosenki. W ten sposób każde z nich mogło w wyjątkowy sposób podziękować swoim rodzicom za bezgraniczną i bezinteresowną miłość, którą okazują im każdego dnia. Na koniec uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej, przedszkolaki odśpiewały rodzicom ,,Sto lat!”.

Następnie dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami udały się na stadion, gdzie odbyła się Olimpiada Przedszkolaka. Po rozgrzewce, rodzice zostali zaproszeni do wspólnego biegu ze swoimi pociechami. Następną konkurencją było przeciąganie liny między drużyną rodziców a drużyną dzieci. W tym dniu odbyły się również m.in. bieg z jajkiem na łyżce, rzut woreczkiem do celu, toczenie piłki, skok przez drabinkę koordynacyjną. Na zakończenie olimpiady każde dziecko otrzymało zasłużony złoty medal.

Po pełnych wysiłku konkurencjach, dzieci, nauczyciele i rodzice przeszli do sal na poczęstunek oraz wręczenie samodzielnie wykonanych przez uzdolnione przedszkolaki upominków.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.