Patronat medialny

Festiwal Odkryć w Drohiczynie

Region Wt. 09.07.2024 17:03:10
09
lip 2024

Festiwal Odkryć to wydarzenie, które odbędzie się w Drohiczynie w sobotę, 13 lipca. Na zaproszenie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności do Drohiczyna przybędą przedstawiciele sieci SOWA z całej Polski, Centrum Nauki Kopernik oraz ambasador kosmiczny ESERO. Podczas wydarzenia będzie można uczestniczyć w licznych warsztatach, pokazach i wystawach interaktywnych. W sobotę cały teren obok Zespołu Szkół w Drohiczynie stanie się przestrzenią pełną naukowych eksperymentów i niezwykłych odkryć.

Festiwal Odkryć to bezpłatna, jednodniowa plenerowa impreza prezentująca naukę i nowe technologie w formie kreatywnych warsztatów, zaskakujących pokazów naukowych i inspirujących spotkań. To jedyne takie wydarzenie na Nadbużańskim Podlasiu skierowane do dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów. Na inicjatywę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Strefy SOWA w Drohiczynie odpowiedziały instytucje, firmy i goście z całej Polski, dzięki czemu program zapowiada się znakomicie.

Na gości Festiwalu w sekcji stworzonej przez Strefy SOWA, które przyjeżdżają z całego kraju, czekają między innymi zabawy na spostrzegawczość, logiczne łamigłówki, budowanie robota z klocków Lego, iluzje optyczne, wybuchowe eksperymenty, tworzenie konstrukcji XXL z kartonów czy wspólne budowanie turbiny wiatrowej. Ponadto będzie można pobudzić kreatywność tworząc wyjątkowy obraz podczas warsztatów z cyjanotypii, odwiedzić stoisko ESERO i dowiedzieć się jak zbudowana jest rakieta kosmiczna, przekonać się, że matematyka może być przyjazna i fascynująca na interaktywnej wystawie „O matmo!”, sprawdzić jakie pułapki czekają na ludzkie zmysły podczas pokazu „Umysł przyłapany” czy zobaczyć na stanowisku Klubu Młodego Odkrywcy, jak bez pomocy skanera, drukarki lub plotera powiększyć samodzielnie wybrany obraz za pomocą pantografu. To wszystko i jeszcze więcej czeka w sekcji partnera „Festiwalu Odkryć” – czyli Centrum Nauki Kopernik.

Gościem specjalnym festiwalu będzie dr Maciej Kawecki – Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytetu WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy, Prezes Instytutu Lema. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube.

Drohiczyn to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a tegoroczny kalendarz wydarzeń na wakacje zadowoli szerokie grono turystów. Festiwal Odkryć wpisuje się w działania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem wydarzenia. Partnerem imprezy jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na profilu SOWA Drohiczyn.
Szczegółowy program Festiwalu Odkryć
Sobota, 13 lipca, początek o godz. 11.00 na placu przy Zespole Szkół w Drohiczynie, ul. Warszwska 51
11.00 - Rozpoczęcie Festiwalu;
11.30 - Pokaz naukowy „Umysł Przyłapany” przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik;
12.00 - Oficjalne Otwarcie;
12.30 - Pokaz „Wystrzałowa beczka” przygotowany przez Fulleren Centrum Naukowo – edukacyjne;
13.00 - Wykład dr Macieja Kaweckiego „Ciche granice AI”;
14.00 - Pokaz naukowy „The Rubber Duck Show” przygotowany przez Heweliusze Nauki;
15.00 - Pokaz naukowy „Umysł Przyłapany” przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik;
16.00 - Pokaz „Morze piany” na scenie przygotowany przez Fulleren Centrum Naukowo – edukacyjne;
17.00 - Pokaz naukowy „1013 hPa - opowieść o powietrzu” przygotowany przez Heweliusze Nauki;
18.00 - Zakończenie Festiwalu.

O Festiwalu Odkryć w rozmowie z Agnieszką Bolewską-Iwaniuk opowiada Rafał Siwek dyrektor MGOK Drohiczyn.


Festiwal Odkryć w Drohiczynie objęty jest patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu Podlasie24.pl.


Źródło: Organizatorzy
Foto: Organizatorzy, ABol/Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.