Biała Podlaska

Gmina Łomazy gościła strażaków podczas zawodów sportowo-pożarniczych

Region Niedz. 09.06.2024 15:34:19
09
cze 2024

9 czerwca na stadionie w Łomazach odbyła się trzecia runda gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, w których startowało 29 drużyn z gmin południowych powiatu bialskiego. Najlepsze drużyny spotkają się na zawodach powiatowych, które w tym roku odbędą się w Wisznicach.

Dziś rano początkowo aura nie zapowiadała, że zawody przebiegną sprawnie, bo przeszła ulewa. Na szczęście, z lekkim opóźnieniem udało się przeprowadzić wydarzenie w dwóch konkurencjach, czyli sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Do rywalizacji w trzecim – ostatnim etapie gminnych zawodów sportowo- pożarniczych wystartowało 29 drużyn, trzy kobiecie i 26 męskie, z gmin południowych powiatu bialskiego tj. gminy Łomazy, Tuczna, Rossosz, Sławatycze, Wisznice, Sosnówka, Piszczac i Kodeń.

Zawody sportowo-pożarnicze są przede wszystkim sprawdzeniem mobilizacji, szybkości, a także sprawności sprzętu pożarniczego, ale również jest to wymiana doświadczeń, integracja i dobra zabawa oraz zdrowa rywalizacja.

Przepytaliśmy kilku włodarzy gminnych, co sądzą o takiej formie rywalizacji oraz o tym, jak w ich samorządach funkcjonują jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.