Biała Podlaska

Gmina Sławatycze inwestuje

Region Pt. 15.09.2023 13:18:10
15
wrz 2023

Boom inwestycyjny trwa w tym roku trwa w gminie Sławatycze. Samorząd ok. 20 mln złotych przeznaczy na budowę i remonty, dróg, budowę remizy OSP w Sławatyczach czy organizację skwerku w centrum miejscowości.

Gmina Sławatycze realizuje w tym roku rekordową liczbę inwestycji. To pierwszy tak duży budżet jaki zostanie przeznaczony na inwestycje i będzie to ok. 20 mln złotych. Znaczna część środków pochodzi z funduszy zewnętrznych, co pozwala realizować tak wiele zadań w różnym zakresie.

Główny obszar to oczywiście infrastruktura drogowa, a to oznacza, że w tym roku wykonanych zostanie aż 11 dróg i ulic nie tylko w samych Sławatyczach, ale także pozostałych miejscowościach na terenie gminy.

Ogromną inwestycją, bardzo potrzebą i bardzo oczekiwaną, jest rozpoczęta niedawno budowa nowej remizy dla OSP Sławatycze. To zadanie będzie realizowane do końca lata przyszłego roku. Dzięki temu wozy strażackie oraz sami strażacy będą mieli dużo więcej miejsca do wykorzystania, a dodatkowo planowane jest także miejsce dla karetki Pogotowia Ratunkowego.

Inne zadania są mniejsze, ale związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną, a dokładnie chodzi o dozbrajanie działek budowlanych w miejscach, w których powstają nowe domy lub w niedługim czasie pojawią się kolejne budynki mieszkalne. Więcej o tym co dzieje się w gminie opowiedział wójt Arkadiusz Misztal.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.