Biała Podlaska

Gmina Terespol: wójt Krzysztof Iwaniuk o nowych wyzwaniach i zadaniach

Region Wt. 16.04.2024 12:47:24
16
kwi 2024

W gminie Terespol wybory samorządowe zakończyły się już w pierwszej turze. Na kolejną kadencję mieszkańcy ponownie wybrali wójta Krzysztofa Iwaniuka. Gmina Terespol jest wyjątkowo specyficzna, a zarządzanie jest sporym wyzwaniem, także w nowej kadencji ich nie zabraknie.

W gminie Terespol kontynuowane są zadania inwestycyjne, których realizacja rozpoczęła się w poprzednim roku. Jednym z nich jest budowa nowego budynku na potrzeby Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz zagospodarowanie zbiornika Czapelka. Dodatkowo trwają remonty dróg, a także są czynione przygotowania do zadań, które będą realizowane w tym roku.

Kolejnym dużym wyzwaniem jest doprowadzenie do rozpoczęcia modernizacji portu w Małaszewiczach. Jest to szansa na rozwój nie tylko gminy Terespol, ale też całego mikroregionu terespolskiego. Dodatkowo przy tej inwestycji ma powstać wiadukt w Kobylanach i nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej, która obecnie mieści się w Małaszewiczach.

Dużym wyzwaniem, o którym dyskusja trwa już od kilku lat, jest zwolnienie z podatku dla firm transportowych, które maja kawałek toru na swoim terenie. To także ograniczyło wpływy z podatków do budżetu gminy, co w przyszłości może okazać się trudne.

Więcej o nowych wyzwaniach i zadaniach w rozmowie z Radiem Podlasie opowiedział wójt Krzysztof Iwaniuk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.