Biała Podlaska

Jechał całą szerokością jezdni, w organizmie miał 3 promile alkoholu

Region Śr. 24.05.2023 18:34:10
24
maj 2023

45-latek siedzący za kierownicą Audi miał w organizmie 3 promile alkoholu. Informację o osobówce jadącej wężykiem krajówką dwójką, przekazali dyżurnemu inni kierowcy. W miejscowości Roskosz jeden z nich zatrzymał samochód i odebrał kluczyki nieodpowiedzialnemu kierowcy do czasu przyjazdu mundurowych. Teraz 45-latek, musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami również tymi natury finansowej.

Do zdarzenia doszło 23 maja po godzinie 7.00. Z informacji przekazywanych dyżurnemu bialskiej jednostki przez kolejnych zgłaszających wynikało, że kierowca osobowego Audi jedzie całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie zarówno sobie jak też innym uczestnikom ruchu drogowego. Początkowo kierowca podróżował krajową dwójką, by następnie zjechać na drogę wojewódzką.

W miejscowości Roskosz osobówka została zatrzymana przez innego uczestnika ruchu. Świadek wyjął też kluczyki ze stacyjki auta uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę do czasu przyjazdu mundurowych. Wówczas potwierdziły się przypuszczenia zgłaszających. Od siedzącego za kierownicą 45-latka czuć było wyraźnie spożyty alkohol, natomiast urządzenie wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami twierdził, że nic nie pił, tylko wraca zmęczony po pracy.

Mężczyzna trafił do komendy, natomiast samochód 45-latka został odholowany na parking strzeżony. Teraz policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bialczanin Śr. 24.05.2023 18:11:10

Czy numery rejestracyjne auta, którym poruszał się pijany kierowca są tajne?"