Łuków

Łuków: Dni Działkowca na „Niedźwiadku”

Region Pon. 18.09.2023 10:28:53
18
wrz 2023

Wrzesień to miesiąc, kiedy na rodzinnych ogrodach działkowych w całym kraju obchodzone są Dni Działkowca. To nic innego jak działkowe dożynki. I takie właśnie wydarzenie odbyło się na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Niedźwiadek” w Łukowie.

Na działkowych dożynkach gościliśmy na zaproszenie Ryszarda Smolarza, prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niedźwiadek”. Odbyły się one w sobotnie popołudnie 16 września. Była to, jak mówi nam prezes Ryszard Smolarz, okazja do integracji działkowców przy „koszyczkowym” stole. Ale była to także okazja do wręczenia odznaczeń działkowcom. Na wniosek Zarządu R.O.D. "Niedźwiadek"przyznano srebrne i brązowe odznaki "Zasłużony działkowiec". Przyznano też 4 odznaki " za zasługi dla R.O.D.Podczas sobotniego spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą działkę na „Niedźwiadku”. Komisja konkursowa nagrodziła 19 działek, a pierwsze miejsce przyznała Państwu Grażynie i Andrzejowi Pieniakom. Jak mówi nam pan Andrzej, razem z żoną kupili działkę cztery lata temu. Rok pracowali bardzo ciężko, aby doprowadzić ją do stanu jakiego oczekiwali. Kolejne lata upłynęły im na zagospodarowywaniu działki. Pan Andrzej dbał zwłaszcza o trawę, która jest dla niego najważniejsza, a pani Grażyna – o warzywa i kwiaty. I jak mówi nam pan Andrzej, oboje z żoną są bardzo zadowoleni z wygrania konkursu. To docenienie ich pracy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

5 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
robert Śr. 20.09.2023 15:51:54

smolarz, że urodził się wczoraj i powinien wiedzieć, że kruszywo nie jest frakcją wierzchnią pokrycia drogowej nawierzchni. Można go użyć jedynie jako tzw. podsypka drogi, lub warstwa stabilizująca. A tak co? Zrobił głupotę, ludzie się wnerwiają, kaleczą opony w rowerach, matki z wózkami klną jak szewce, małe dzieci wywracaja się na kamieniach i zdzierają kolana. Brawo prezesie smolarz!!!

Zbyszek Czw. 21.09.2023 18:28:37

Smolarz powinien te kamienie na swoją działkę rozsypać a nie utrudniać ludziom korzystanie z alejek. Na bardziej durny pomysł już go nie było stać.

także działkowiec Wt. 19.09.2023 15:05:36

Szanowny Panie Działwiec, wskazać tu niewątpliwie należy, iż smolarz bardzo wybiórczo traktuje działkowców. Proszę zobaczyć, że odcinek alejki głównej, prowadzącej między innymi do jego działki, ustabilizował "skoczkiem". Natomiast odcinek alejki prowadzącej dalej nadal posiada luźne kamienie, które wyskakują spod kół rowerowych. Tylko patrzeć, jak któryś rowerzysta przewróci się i upadnie na ostre krawędzie kamieni. Czy wówczas smolarz zapłaci mu za leczenie i wynagrodzi szkody na zdrowiu?

Działwiec Wt. 19.09.2023 12:37:53

Szanowny panie! Są tacy jak pan, potrafią tylko krytykować a sami nic nie robią. Alejka wreszcie jest utwardzona i nie trzeba chodzić po błocie. Osoby na wózkach inwalidzkich są zadowolone, że wreszcie można przejechać a szanowny Pan nie. Co do jazdy rowerem no to wreszcie naprawdę można przejechać. A tak właściwie to jest drobne kruszywo a nie kamienie.

waldemar Pon. 18.09.2023 19:19:48

Zamiast świętować wątpliwy sukces niech smolarz zajmie się kamieniami, które porozrzucał na alejkach. Matki z dziećmi w wózkach nie mogą nimi chodzić, w rowerach przecinają się opony, kamienie podczas jazdy po nich wpadają na uprawy z warzywami. Najgłupszy pomysł smolarza od lat. Co mu strzeliło do łba z tymi kamieniami?