Biała Podlaska

Muzyczny sukces zespołów z Konstantynowa podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej

20
maj 2026

Zespoły „Pogodna Jesień” oraz „Melizmat” z Konstantynowa zostały nagrodzone podczas XXXI Festiwalu Pieśni Maryjnej, który odbył się 16 maja w Leśnej Podlaskiej. Artyści reprezentowali Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie i wrócili z wydarzenia z miejscami na podium.

Festiwal tradycyjnie zgromadził wykonawców muzyki religijnej z regionu. Na scenie Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej wystąpiło łącznie 26 podmiotów artystycznych – zespoły, soliści oraz chóry mieszane.

Zespół „Pogodna Jesień”, któremu towarzyszył na skrzypcach Zdzisław Marczuk, zaprezentował utwory „Maryjo coś jest w niebie” oraz „Witaj Święta i Poczęta”. Występ został wysoko oceniony przez jury, a formacja zdobyła II miejsce w kategorii ludowych zespołów wokalnych.



Z kolei zespół „Melizmat”, działający pod opieką artystyczną Krzysztofa Olesiejuka, wykonał pieśni „Jasnogórska Bogurodzica” oraz „Gwiazdo morza głębokiego”. Artyści wyśpiewali III miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

Sukces obu grup jest powodem do dumy dla lokalnej społeczności oraz Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie. Organizatorzy i mieszkańcy gratulują wykonawcom oraz życzą kolejnych muzycznych osiągnięć.






0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.