Biała Podlaska

Nękał swoją byłą partnerkę, trafił do aresztu

Region Czw. 25.05.2023 12:08:39
25
maj 2023

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 26-latek, który podejrzany jest o uporczywe nękanie swojej byłej partnerki. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca groził kobiecie śmiercią, śledził ją oraz niepokoił telefonicznie. Dodatkowo groził również jej znajomym, których usiłował zaatakować piłą elektryczną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend do janowskiego komisariatu zgłosiła się 22-latka zaniepokojona zachowaniem byłego partnera. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna od kilku miesięcy nęka ją. Grozi jej śmiercią i zniszczeniem mienia, śledzi jak też obserwuje jej miejsce zamieszkania, a także niepokoi telefonicznie. Przez to wszystko czuje się zagrożona i obawia się o swoje życie.

Dodatkowo tego dnia policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące 26-letniego mieszkańca Janowa Podlaskiego. Z przekazanej informacji wynikało, że agresywny i nietrzeźwy mężczyzna groził znajomym pokrzywdzonej. Po awanturze próbował zaatakować ich piłą elektryczną. Dzięki skutecznej obronie poszkodowanych żadna z tych osób nie doznała obrażeń ciała, a piła została skutecznie odebrana agresorowi.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za stalking i groźby karalne, a także usiłowanie uszkodzenia ciała pokrzywdzonych.

Wczoraj wobec 26-latka na wniosek policji i prokuratury, bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.