Biała Podlaska

Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

Region Pon. 22.05.2023 13:04:04
22
maj 2023

W niedzielę, 21 maja w miejscowości Kodeń kierowca Ducato zderzył się z motocyklistą. Kierujący busem 33-latek skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jednośladowi. W wyniku zdarzenia kierowca motocykla doznał obrażeń ciała.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 14.00 na ulicy Rynek w miejscowości Kodeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fiatem Ducato 33-letni mieszkaniec Kodnia zderzył się z motocyklem. Kierowca busa skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 31-letniemu mieszkańcowi Terespola podróżującemu Yamahą.

W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę na drodze.

Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu, skuterze czy rowerze są poważniejsze niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.