Biała Podlaska

Niech wygra najlepszy. Gminne zawody sportowo – pożarnicze w Konstantynowie

11
cze 2023

Trzecia tura gminnych zawodów sportowo – pożarniczych odbyła się w Konstantynowie. To ostatni etap przed zawodami powiatowymi, sprawdzenie swoich umiejętności i dobra zabawa.

11 czerwca na boisku przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Konstantynowie odbyła się III tura gminnych zawodów sportowo – pożarniczych, gmin północnych powiatu bialskiego. Tym razem w zmaganiach uczestniczyły 34 drużyny męskie oraz 3 drużyny kobiece z ośmiu gmin powiatu bialskiego.

Zawody sportowo – pożarnicze mają być w pierwszej kolejności pokazaniem jak drużyny współpracują ze sobą w określonych warunkach, bo przecież są to zawody drużynowe, a dodatkowo dają możliwość podniesienia swojej sprawności fizycznej, by móc ją później wykorzystywać podczas akcji ratowniczych. To także dobra zabawa z nutką rywalizacji, które jest także sprawdzianem sprawności fizycznej, szybkości i okazją do rozmów oraz wymiany doświadczeń druhów strażaków z kolegami z innych jednostek.

Zawody sportowo – pożarnicze na szczeblu gminnym i powiatowym składają się z dwóch części. Pierwsza z nich to sztafeta, czyli bieg z przeszkodami (równoważnia, ścianka, skok przez płotek) i druga część to tzw. bojówka, która polega na podaniu dwóch prądów wody pierwszy to strącenia tarczy drugi do zbicia pachołków. Jest to konkurencja, która zawsze wzbudza emocje u zawodników jak i kibiców.

Bardzo ważną rolę podczas zawodów odgrywają sędziowie oceniający poczynania zawodników. A na co zwracają uwagę?WYNIKI ZAWODÓW POŻARNICZYCH


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.