Biała Podlaska

Nowy wóz dla OSP Koroszczyn

Region Niedz. 11.02.2024 18:23:54
11
lut 2024

Nowy wóz gaśniczy trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Koroszczynie. Zakup nowego wozu możliwy był dzięki wsparciu Ministerstwa Finansów i środków z budżetu gminy Terespol.

W sobotę, 10 lutego, przy pomniku Niepodległości w Koroszczynie odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego wozu gaśniczego dla OSP Koroszczyn. W uroczystości udział wziął m.in. były minister finansów Sebastian Skuza, wójt Krzysztof Iwaniuk, zastępca wójta gminy Terespol Bogdan Daniluk, sekretarz gminy Danuta Wowczeniuk, przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk, radna Powiatu Bialskiego Elżbieta Iwaniuk, komendant JRG PSP w Małaszewiczach Szymon Semeniuk, kapelani ks. kan. Mirosław Krupski i ks. Sławomir Harasimiuk, przedstawiciele pozostałych jednostek OSP z terenu gminy, Panie z KGW Koroszczyn oraz mieszkańcy.

Podczas uroczystości, druhowie wręczyli upominki i podziękowania osobom, które przyczyniły się do zakupu nowego samochodu. Po uroczystym poświęceniu, odbyła się prezentacja pojazdu. Każdy mógł z bliska zobaczyć wyposażenie i dowiedzieć się więcej o sprzęcie.

O wyzwaniach stojących przed strażakami oraz o tym skąd wziął się pomysł na zakup sprzętu w materiale Izy Chajkaluk.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.