Garwolin

Obalają stereotypy na temat kobiet. Autorski projekt realizują uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie

Region Sob. 02.03.2024 10:14:09
02
mar 2024

Uczennice Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie biorą udział w ogólnopolskiej praktycznej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, w ramach której realizują autorski projekt społeczny „Jestem kobietą”.

„Celem naszego projektu jest poszerzenie wiedzy na temat rozwoju kariery oraz rozwoju osobistego kobiet. Nasze działanie skierujemy nie tylko do płci damskiej, chcemy aby panowie również zauważyli nie tylko piękno kobiet ale także kompetencje w biznesie” - artykułują uczestniczki projektu, a są nimi uczennice Alicja / 5TRach/, Ewa /4TRach/, Klaudia /4TRek/, Ola /4TRach/, Natalia /5TRach/, Ola /5TRach/, Zuzia /3 TRek/. - Projekt dotyczy przedsiębiorczości kobiet i ma za zadanie pokazać różnorodność zawodów, w których kobiety sprawdzają się naprawdę doskonale – mówi Zuzia, a Klaudia dodaje, że ostatnią akcją, jaką zorganizowały był kiermasz Walentynkowy, z którego cały dochód przeznaczony został na cel charytatywny dla Marcelka Włodarczyka, którego rodzice zbierają na operację ucha, która jest bardzo kosztowna i musi być wykonana jedynie w USA. W styczniu młode kobiety uczestniczyły w zorganizowanej przez firmę Avon konferencji, gdzie pracownicy firmy kosmetycznej dzielili się mocą wiedzy, szkolili, inspirowali – a wszystko dlatego, żeby wspierać młodzież w realizacji pasji i kształtowaniu kompetencji przedsiębiorczych.

Odwiedziły także Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, gdzie zapoznały się z funkcjonowaniem maszyn poligraficznych oraz sposobami wytwarzania gadżetów reklamowych. W miętneńskich Warsztatach Terapii Zajęciowej miały okazję nagrania wywiadu z dwiema przedstawicielkami placówki, które opowiedziały o swojej pięknej, a jednocześnie odpowiedzialnej i potrzebnej pracy, a kilka dni temu zorganizowały warsztaty z „zarządzania sobą w czasie”, które przeprowadziła z czterema klasami 2TRek, 3TRach, 4Trek, 4TE Barbara Jarzyna.

Przedsiębiorczych dziewcząt z garwolińskiego technikum wysłuchał Waldemar Jaroń
/fot. w galerii FB „Jestem kobietą”/
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kolega Sob. 02.03.2024 21:22:26

Fajne dziewczyny i fajny projekt.

Absolwentka 99 Sob. 02.03.2024 18:54:42

No i super działają uczennice w "Ekonomiku". Brawo.