Biała Podlaska

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Region Pon. 10.06.2024 09:34:58
10
cze 2024

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 31-latek siedzący za kierownicą Skody. Jego manewry na DK2 zaniepokoiły jadącego za nim kierowcę. Wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwili mu jazdę oraz wezwali mundurowych. Wówczas okazało się, że razem z nim podróżowała trzeźwa żona posiadająca uprawnienia.

9 czerwca po północy dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na DK2 w miejscowości Żabce. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwił jazdę kierowcy osobowej Skody. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, nie trzymał też toru jazdy co zaniepokoiło podróżującego za nim kierowcę, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zaalarmował też stróżów prawa.

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą osobówki siedział 31-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Razem z nim podróżowała trzeźwa i posiadająca uprawnienia żona.

Policja ustala wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Dziękuje również zgłaszającemu za obywatelską postawę. To już kolejne zgłoszenie, które w ostatnim czasie wpłynęło do mundurowych. Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Osoby które wsiadają za kierownicę "na podwójnym gazie" muszą też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.