Biała Podlaska

Od stu lat Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Region Niedz. 21.05.2023 22:56:02
21
maj 2023

Ochotnicza Straż Pożarna w Sitniku świętowała w tym roku jubileusz 100 lat istnienia. Z tej okazji odbyły się uroczystości podczas, których odsłonięto pamiątkową tablicę oraz przekazano nowy sztandar dla jednostki.

21 maja odbyły się uroczystości z racji setnej rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitniku. Wydarzenie poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym w Łukowcach. Następnie druhowie strażacy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz zaproszeni goście przeszli na plac gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Po przywitaniu wszystkich gości zaprezentowano krótką historię jednooki OSP w Sitniku, następnie głos zabrał wójt Wiesław Panasiuk, Komendant Gminy Związku OSP RP.Gościem honorowym uroczystości był Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, który w rozmowie z Radiem Podlasie wyjaśnił jaką rolę dziś odgrywają jednostki OSP w naszym kraju.Podczas uroczystości odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitniku. Poświęcono i przekazano także nowy sztandar do jednostki. Ponadto wręczono odznaczenia i wyróżnienia za długoletnią służbę.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pytanie retoryczne Pon. 22.05.2023 11:26:21

Gdyby wam chłopy zafundowano najdroższą w całej unii wodę do gaszenia pożaru , to takiego dobroczyńce z honorami witali czy na wozie gnoju wywieźli?