Łosice

Piknik Edukacyjny w Łosicach po raz drugi połączył zdrowie, profilaktykę i integrację mieszkańców

Region Wt. 19.05.2026 11:01:08
19
maj 2026

Po raz drugi na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach odbył się Piknik Edukacyjny. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców powiatu łosickiego, pacjentów, pracowników szpitala oraz całe rodziny zainteresowane profilaktyką zdrowotną i edukacją medyczną.

Celem pikniku było zwiększanie świadomości zdrowotnej mieszkańców oraz promowanie badań profilaktycznych, takich jak kolonoskopia i gastroskopia. Organizatorzy zwracali również uwagę na właściwe korzystanie z numerów alarmowych oraz zasady wzywania pogotowia ratunkowego. Wydarzenie miało także wymiar integracyjny, tworząc przestrzeń do rozmów o zdrowiu, bezpieczeństwie i codziennej profilaktyce.

Podczas pikniku uczestnicy mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania profilaktyczne, w tym pomiar ciśnienia tętniczego, saturacji, masy ciała oraz wzrostu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pierwszej pomocy przygotowane dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mogli nie tylko zobaczyć wyposażenie karetek ratunkowych, ale również samodzielnie przećwiczyć podstawowe czynności ratujące życie pod okiem ratowników medycznych.

Organizatorzy podkreślają, że pozytywny odbiór wydarzenia pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na inicjatywy łączące edukację zdrowotną z integracją lokalnej społeczności. Druga edycja Pikniku Edukacyjnego potwierdziła, że mieszkańcy chętnie uczestniczą w działaniach promujących zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowotną.



Tekst na podst. inf. pras.
Fot. Szpital Powiatowy w Łosicach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
korek Śr. 20.05.2026 18:15:19

Brawo. Tak trzymać.