Biała Podlaska

Protest rolników w Białej Podlaskiej

Region Wt. 04.06.2024 16:24:40
04
cze 2024

W centrum Białej Podlaskiej trwa protest rolników pod hasłem "Solidarni z Brukselą". Na Plac Wolności wjechały ciągniki. Protest ma charakter informacyjny - rolnicy z powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich są przeciwni wprowadzeniu przez Unię Europejską Zielonego Ładu a także sprowadzaniu produktów rolno-spożywczych spoza Unii Europejskiej. Ich zdaniem taki import niszczy wewnętrzny rynek całej wspólnoty, natomiast Zielony Ład niszczy konkurencyjność europejskiego rolnictwa. Ponadto rolnicy sprzeciwiają się ograniczaniu chowu i hodowli zwierząt.

- Chcemy wyciągnąć ludzi sprzed telewizorów żeby zobaczyli, że polskie rolnictwo i polski filar żywieniowy jest bardzo mocno zagrożony i żeby zaczęli działać z nami – mówi Piotr Kisiel rolnik z powiatu bialskiego, przewodniczący protestu w Białej Podlaskiej.


Protest rolników w Białej Podlaskiej jest gestem solidarności z protestującymi 4 czerwca rolnikami w Brukseli. Rozpoczął się o godzinie 10.00, a zakończy o godzinie 18.00. Rolnicy zablokowali Plac Wolności i rozdają mieszkańcom ulotki informacyjne.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
w Brukseli frekwencja farmerów maleńka. Czw. 06.06.2024 03:27:42

Kaczyński pojechał i wrócił z niczym, bo nie miał do kogo przemawiać. W sumie PiS to chyba jedyna w historii partia , która poddała się samokrytyce i protestuje przeciwko własnym pomysłom . Ale przeciwko komu protestują ich wyborcy . A może ciemny lud ma tak wyprane mózgi , że nie pamięta kto był komisarzem UE ds rolnictwa . Może oni uwierzyli , że to ktoś z PO . Tylko współczuć tym ludziom ale jak powiedział Kurski ciemny lud wszystko kupi . .