Bankowiec kontra rolnik... w wyborach do Senatu w okręgu nr 17

Archiwum Czw. 14.09.2023 17:46:59
14
wrz 2023

Grzegorz Bierecki reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość, kandydat bezpartyjny z Gdańska ale od lat związany z naszym regionem oraz Marek Sulima reprezentujący KKW Trzecia Droga, członek PSL, rolnik z Zasiadek i radny powiatu bialskiego, będą rywalizować o mandat senatora w okręgu nr 17 obejmującym powiaty bialski, parczewski i radzyński oraz Miasto Biała Podlaska.

Ten drugi ogłosił swój start w wyborach do Senatu RP podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w środę, 13 września.

Marek Sulima to radny powiatu bialskiego, rolnik pochodzący z miejscowości Zasiadki w gminie Międzyrzec Podlaski, który od 30 lat prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne. Od 35 lat jest także strażakiem ochotnikiem w miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoją przygodę z samorządem rozpoczął 13 lat temu kiedy to został najmłodszym radnym Gminy Międzyrzec Podlaski, po czym po krótkiej przerwie zdobył mandat radnego Rady Powiatu w Białej Podlaskiej.

13 września Marek Sulima oficjalnie ogłosił swój start w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Ja powinienem reprezentować ten region, bo jestem stąd - mówił. Poparł go m. in.: były poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk, który w swym przemówieniu wzywał do zakończenia wojny polsko - polskiej. Kandydata przedstawił jako tytana pracy i człowieka o wielkiej wrażliwości. - Marek Sulima jest impulsywnym człowiekiem, ale człowiekiem dialogu - mówił. Krzysztof Iwaniuk Wójt Gminy Terespol mówił w głównej mierze o problemach z jakimi dziś muszą mierzyć się samorządy gminne, co przekłada się na życie mieszkańców. Jego zdaniem trudna sytuacja samorządów, głównie wiejskich jest spowodowana zaniedbaniami wszystkich ekip rządowych. - Po 35 latach jesteśmy w połowie drogi - mówił i wskazał że wyrównywanie szans rozwojowych to zadanie władz naszego kraju.Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 15 października.

5 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
waldek Pon. 18.09.2023 07:40:50

oczywiście, że Sulima, a nie przybysz liczący na naiwność i brak rozeznania miejscowych, poza tym należy dać szansę nowym i przede wszystkim uczciwym, kandydowanie po raz kolejny to przede wszystkim robienie ludzi w balona

Barbara Sob. 23.09.2023 12:34:27

Aster ..i co z tego że Bierecki był na 300 leciu w Kodniu..przecież musiał nieść korony.Pan Sulima, wydaje mi się że go widziałam wśród wiernych, to skromny człowiek ale nasz, przecież był u Ojca św. Jest katolikiem lecz nie na pokaz..Większosć mieszkańców Kodnia będzie oddawało głos na Marka Sulimę😊

mems.com.pl Pon. 18.09.2023 05:35:13

TYLKO PiS - inaczej będzie LAmpeduza

Aster Śr. 20.09.2023 18:39:50

Czy ten rolnik byl w Kodniu na uroczystościach 300-lecia Matki Bożej Kodeńskiej i widział kto uczestniczył w koronacji nowymi koronami Matkę Boską Kodeńską. ? Obecny senator Pan Bierecki był i nie można jemu zarzucić ,że nie interesujesię tym regionem Pan Bierecki zasluguje aby oddać głos właśnie na niego. Pomyślcie katolicy,

jeżeli Pt. 22.09.2023 03:33:42

zainteresowanie regionem ma polegać na uczestniczeniu w lokalnych nabożeństwach - to ja dziękuję za takiego senatora. Wiara bez uczynków martwa jest.