Garwolin

Samochody pożarnicze dla OSP Piastów i Stefanów

Region Pt. 01.03.2024 16:51:21
01
mar 2024

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Piastowa i Stefanowa w gminie Żelechów otrzymały samochody ratowniczo – gaśnicze. Ich przekazanie i poświęcenie odbyło się podczas uroczystości zorganizowanej 29 lutego na placu przed żelechowskim ratuszem.

Uroczystości odbyły się zgodnie z ceremoniałem strażackim. Dowódca uroczystości, komendant gminny OSP w Żelechowie dh Jan Dziubak złożył meldunek prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie dh Waldemarowi Sabakowi o gotowości pododdziałów do uroczystości. Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu narodowego, kierowcom przekazane zostały kluczyki od samochodów. Pojazdy poświęcił proboszcz parafii ks. prałat Eugeniusz Filipiuk.

W trosce o bezpieczeństwo

W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Łukasz Bogusz i jednocześnie przez ZOM-Gm ZOSP RP w Żelechowie, w swoim wystąpieniu nawiązał do powitania obu wozów w jednostkach OSP w Piastowie i Stefanowie, podczas których licznie zgromadzeni druhowie z radością i uroczystą oprawą witali w swoich remizach oczekiwane, spełniające wszystkie standardy wozy, dzięki którym będą mieli czym nieść pomoc mieszkańcom gminy i okolic. Podziękował druhom z obu jednostek, którzy są na każde wezwanie i wyjeżdżają z ofiarnością i zaangażowaniem do różnego typu akcji o każdej porze dnia i nocy. Podkreślił, że jako burmistrz wraz z radnymi rady miejskiej wspiera wszystkie jedenaście jednostek OSP działające na terenie gminy. Remonty i bieżące utrzymanie remiz, zakupy sprzętu i umundurowania pochłaniają znaczne środki finansowe. Tylko w tej kadencji na działania ochrony przeciwpożarowej wydatkowano prawie 2 mln złotych, z czego blisko milion to środki zewnętrzne. Są to środki zainwestowane w nasze bezpieczeństwo, w bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Wyraził nadzieję, że zakupione za kwotę ponad 320 000 zł samochody bojowe będą dobrze służyć i sprawdzać się, oby jak najrzadziej, w strażackim działaniu. Podziękował także radnym Rady Miejskiej w Żelechowie za zrozumienie potrzeb druhów i zabezpieczenie w budżecie gminy odpowiednich środków na zakup samochodów pożarniczych.

Podziękowania dla samorządu i strażaków


Zaproszeni goście wyrazili słowa uznania dla władz samorządowych, podkreślając, że ich decyzje i działania, które pozwoliły na zakup wozów strażackich dla jednostek OSP w Piastowie i Stefanowie są dowodem dbałości o właściwe wyposażenie jednostek straży pożarnej gwarantujące bezpieczeństwo mieszkańców gminy jak również powiatu i ich dobytku. Druhom z jednostek, które otrzymały samochody pogratulowali zaangażowania w pozyskanie wozów oraz podziękowali za ich codzienny trud i poświęcenie jaki wkładają strażacy ochotnicy w zapewnienie bezpieczeństwa, życząc jednocześnie samych skutecznych akcji z udziałem otrzymanych samochodów.

Wśród uczestników uroczystości byli m.in. prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie dh Waldemar Sabak, pełniący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki, radna powiatowa Urszula Kobielus, burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, przewodniczący RM Żelechowa Daniel Kocielnik z radnymi, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Żelechowie ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, poczty sztandarowe, członkowie zarządów oraz druhowie i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek OSP w Piastowie i Stefanowie, sołtysi z gminy Żelechów, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żelechowie.na podst. inf. UM Żelechów
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

7 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec gminy Pt. 01.03.2024 18:34:21

Dobra robota druhowie z prezesem Łukaszem Boguszem na czela. Na was zawsze można liczyć.

OSP gmin Pt. 01.03.2024 16:24:32

A innym to się nie należało, może bardziej.

Ciekawski Sob. 02.03.2024 16:10:37

p. Sztelmach powiat reprezentował???

Rycerz Sob. 02.03.2024 19:22:24

Tak by wyglądało. A może dorabia jako asystent radnej Kobielusowej.

Super Sob. 02.03.2024 13:02:06

Lukasz Bogusz na burmistrza. To będzie dobry burmistrz

Misiek Pon. 04.03.2024 11:24:11

Ty chyba nie wierzysz w to co piszesz?

Kozioł Pon. 04.03.2024 13:40:15

Misiek, ty się wreszcie obudź i nie słuchaj babskiego gadania na mieście. Takiego burmistrza jak p. Łukasz Żelechów dawno nie miał.