Biała Podlaska

Śmiertelne porażenie prądem. 76-latek chciał podłączyć przewód elektryczny

Region Śr. 25.10.2023 17:50:02
25
paź 2023

Bialscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło we wtorek, 24 października w gminie Tuczna. Z ustaleń mundurowych wynika, że 76-latek został porażony prądem podczas próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

24 października około godziny 13.30 dyżurny komisariatu w Wisznicach otrzymał zgłoszenie dotyczące 76-latka, który prawdopodobnie został porażony prądem elektrycznym. Mężczyzna został znaleziony przez członka swojej rodziny na terenie posesji, a do zdarzenia doszło prawdopodobnie podczas próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego. 76-latek poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Czynności na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy: wypadki przy pracach w gospodarstwie domowym są często przyczyną kalectwa lub nawet śmierci. Upadki z wysokości, okaleczenia przez maszyny, przytłuczenia, porażenia prądem to najczęstsze przypadki zagrożeń. Pamiętajmy, że brak ostrożności może doprowadzić do tragedii.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
elektromonter Czw. 26.10.2023 05:52:16

z prądem nie ma żartów,należy unikać wszelkiego dziadostwa i prowizorki-uszkodzona izolacja,wystające nieosłoniete przewody,sztukowanie i klejenie rozpadających się gniazdek i złączników,woda przedostająca się na cześci instalacji,brak uziemienia,,praca w nieodpowiednim ubiorze-alkohol,to najczęstsze przyczyny wypadków